True
Cemaat Diktatörlerinin Psikanalizi

Cemaat Diktatörlerinin Psikanalizi


Yayınevi
:
Kategori
:
Düşünce
Yazar
:
Basım
:
1. Basım / Ağustos 2012
Sayfa Sayısı
:
221
Liste Fiyatı
:
17 TL
ISBN
:
978-605-5793-71-5Tanıtım Yazısı

Özgür irademizi kullanırken üzerimize kapattığımız veya üzerimize kapatılan zindan kapılarını sonuna kadar açmadıkça, zindanların duvarlarını yıkmadıkça, verdiğimiz hiçbir karar kendi özgür irademizle verdiğimiz bir karar olmayacaktır. Çünkü özellikle sosyal ve tarihi belirleyiciler birer zihinsel kod olarak bizim zihnimizin arka planında çalışır. Bir şeyi düşünürken bunların farkında değilizdir. Bir tür bilinçdışı faktör olarak düşünmemize çok şiddetli bir şekilde tesir ederler. 
 
Amacım toplumsal, tarihi ve dini alanda oluşturulmuş zindanlara birer darbe indirmektir. Bunu yaparken de bir konuda ulaşabildiğim tüm delilleri dikkate alarak, vicdanımın ve aklımın sesine kulak vermek şartıyla, oluşmuş veya oluşturulmuş tasavvur, aktarılmış bilgi veya zihinsel kodları değerlendirmeye çalıştım. Mümkün olan yerde mevcut olana alternatif düşünce ve unutturulmuş/ zayıflatılmış bilgilerin neden doğru olabileceğini tartıştım. Bazen de bunlara sadece dikkat çekmekle yetindim. 
 
Yaptığım değerlendirmeler, ulaştığım neticeler ve önerdiğim alternatif düşüncelerde mutlaklık iddiasında değilim. Bunları yazdım. Çünkü bunların tartışılmasını istiyorum ve yeni alternatif düşüncelerin ortaya çıkması konusunu da çokça arzuluyum. Okuyucunun bunu dikkate alarak okumasında fayda olduğuna inanıyorum.

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Ağustos 2012
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt
:
Enzo Creamy 60 gr.
Boyut
:
13,5 cm x 21 cm
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

Hamdi Tayfur

Çeviri Kitaplar

Arapça (61)
Farsça (20)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat