True
Gilad Atzmon

Gilad Atzmon


1963 yılında İsrail?de doğdu. Kudüs'teki Rubin Müzik Akademisi'nde Caz ve Beste Bölümün'de müzik eğitimi aldı. Başta saksafon, klarnet ve farklı yerel sesli çalgılar olmak üzere birçok müzik aletini çalabilmektedir. Exile (Sürgün) adlı albümü, 2003 yılında BBC tarafından yılın müzik albümü seçildi. Şimdiye kadar 12 albüm çıkaran Atzmon'un albümleri, ağırlıklı olarak, siyasi temalar ve Orta Doğu müziğini içerir. 1994 yılında İngiltere'ye gelen Atzmon, yıllardır aklının bir köşesinde tuttuğu Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Doğu Avrupa müziklerini icra etmeye başladı. 2000 yılında Orient House Orkestrası'nı kuran Atzmon, gelişen siyasi bilincinin ışığında, kendi kökenini yeniden tanımlamaya başladı.
 
Aynı zamanda üretken bir yazar da olan Gilad Atzmon, birçok makale yayınladı. “Kafası Karışıklar için Kılavuz” ve “Tek ve Biricik Aşkım” adlı romanları, 24 dile çevrildi. Elinizdeki son kitabı “Göçebe Kimlik”, Yahudi siyasi kimliği üzerine bir araştırmadır. 2011 yılında yayınlanan kitap 10 dile çevrildi.
 
Atzmon, Siyonizmi eleştirmesi, Yahudi kimliği ve İsrail'in Orta Doğu politikaları hakkındaki eleştirel görüşleri yüzünden, hem Siyonist hem de anti Siyonist Yahudiler tarafından “ırkçılık” ve “antisemitizm” ile suçlanmıştır. Atzmon ise, antisemitizmin; “Siyonizmin yaygın olarak kullandığı bir susturma aracı olduğunu” belirtmektedir.

Yazarın Yayınevimizdeki kitapları

İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat