True
İslam Tarihine Giriş

İslam Tarihine Giriş


Yayınevi
:
Orjinal Adı
:
Medhal ile`t Tarihi`l İslami
Kategori
:
Tarih ve Toplum
Yazar
:
Çevirmen
:
Orjinal Dili
:
Arapça
Basım
:
2. Basım / Kasım 2017
Sayfa Sayısı
:
251
Liste Fiyatı
:
60 TL
ISBN
:
978-605-5793-35-7Tanıtım Yazısı

Tarih alanında uzmanlık hayati öneme sahiptir. Milletlerin, toplumların ve halkların serüveni hakkında “tarih” kadar öğretici bir kaynak yoktur. Tarih; milletlerin olumlu olumsuz bütün deneyimlerini içine almaktadır. Bu açıdan; yüzyılların olumlu deneyimlerinden beslenerek milletlerin geleceklerini öngörmeleri ve şekillendirmelerine, felaketlerle sonuçlanabilecek olaylar dizisinin/olumsuz tecrübelerin de bir daha tekrar etmemesine imkan sağlayacak yaşamsal öneme sahip bir bilimdir. 
 
Benedetto Croce’nin dediği gibi “tarih güncelliği olan, dinamik bir bilim”dir.
 
Geçen yüzyılın ortalarından itibaren Batılıların tarihe olan ilgilerinde ciddi bir artış gözlenmektedir. Siyasal, düşünsel ve eğitici yönleri, milletlerin ve toplumların var olma mücadelelerinde öncekilerin hatalarının bir daha tekrarlanmaması ve geleceğe daha emin adımlarla yol alma imkanlarının keşfedilmesi için tarihi bilginin zarureti batılılarca henüz yeni keşfedilmeye başlanmıştır. 
 
Artık her geçen gün tarihin önemine atıfta bulunan düşünür ve aydınların sayısında artış yaşanmaktadır. Gerek teorik gerekse pratik anlamda Avrupa tecrübî edinimleri, geçerli olabilecek mazeretleri, delil ve dayanakları araştırarak köklerini bir şekilde mazisi ile ilişkilendirmeye çalışmakta, bunu yaparken şimdiye ve geleceğe ışık tutmaktadır. Fransız İhtilali, beyaz adamın üstünlüğü, Alman ve İtalyan Faşizmi, Marksizm-Leninizm ve sosyalizm söylemleri teori ve modern deneyim ile tarih algısının arasında bir şekilde irtibatın varlığına tanıklık etmektedir.

Kitap hakkında teknik bilgiler.
İlk Çıkış
:
Mart 2011
Cilt
:
Amerikan Bristol 230 gr.
Kağıt
:
Enzo Creamy 60 gr.
Boyut
:
15 cm x 23 cm
Kelimeler
:

Kitabın Yazarı

İmadüddin Halil

Çeviri Kitaplar

Arapça (60)
Farsça (20)
İngilizce (8)

Arama

Kitaplarımız ve yazarlarımızı sitemiz içerisinde arayabilirsiniz...

 
İLİMYURDU Yayıncılık ve Eğitim Hiz. Ltd. Şti.
Adres : Molla Gurani Mah. Akkoyunlu Sk.
            No: 36 Fındıkzade Fatih / İstanbul
Tel     : 0212 533 05 35
Faks   : 0212 631 53 69
Mail   : info@ilimyurdu.com
Tüm Hakları İlim Yurdu Yayıncılık’a aittir. Kaynak belirtilmeden hiçbir içerik kopyalanamaz. | Tasarım & Yazılım: Dizayn Sanat